Niższe rachunki za prąd

Jak obniżyć rachunek za prąd?

Najłatwiej zacząć od zmiany nawyków. Gaszenie światła tam gdzie nie potrzebne, to najprostszy sposób. Spędzając czas wieczorami w domu często rozpalamy wszystkie światła w domu. Noe zawsze jest to konieczne. Można zgasić tam gdzie nikt nie przebywa w danym czasie. Drugą ważną sprawą jest wymiana żarówek na energooszczędne. Takie żarówki zużywają mniej prądu i są przyjazne dla środowiska. To nic nas nie kosztuje a już przynosi oszczędności. Niby małe, ale jak porównać w skali roku to będzie spora różnica.

Jak zmniejszyć rachunek za prąd?

Można włączyć taryfę dzienna i nocną na tani prąd z całymi weekendami. Daje niesamowitą różnicę w ciągu roku, bo aż jeden rachunek gratis, a to dość sporo. Na pewno da się tak zorganizować porządki żeby zmieścić się w dwóch godzinach w ciągu dnia. Odkurzanie, pranie, prasowanie, zmywarka czy pieczenie. To naprawdę nie duży wysiłek z naszej strony, a już mamy oszczędności. Za to weekendy mamy całe na tego typu rzeczy, a i tak większość porządków wykonujemy w soboty kiedy mamy wolny dzień. Następną rzeczą jaką możemy zrobić żeby obniżyć nasze rachunki za prąd jest odłączanie niepotrzebnych ładowarek z gniazdek. Wyłączanie urządzeń na noc też jest pomocne. To cały czas są rzeczy, które możemy robić bez nakładu finansowego, a już mogą znacznie obniżyć nasze rachunki za prąd.

Jeśli chodzi o te, które wymagają od nas nakładu finansowego, to na pewno będzie zamontowanie paneli słonecznych. Jest to dość duży wydatek, ale opłaty za rachunki będą dużo niższe, a inwestycja w niedługim czasie się zwróci. Ponad to można uzyskać dofinansowanie na tego typu inwestycję wiec wkładu własnego nie zostaje nam dużo. Wszystkie rzeczy na prąd w domu pobierają energię z paneli słonecznych co jest nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. Większość naszych sprzętów w domu działa na prąd więc wyobraźcie sobie, że teraz macie możliwość korzystania z nich za darmo. Jeśli nadwyżki prądu są duże to można zamontować piec elektryczny. Wtedy ogrzewanie też będziemy mieć za darmo.

Możesz również polubić…