3 pomysły na stół kuchenny

Domowa kuchnia powinna być przede wszystkim przestronna oraz funkcjonalna. Niezależnie od jej rozmiarów, choć bardzo często są ograniczone, warto spróbować wygospodarować miejsce na klasyczny stół kuchenny i krzesła. Stoły do kuchni to meble, które znacznie zwiększają funkcjonalność tego pomieszczenia oraz ułatwiają nam życie, co korzystnie wpływa na nasza samopoczucie. Na rynku bez trudu znajdziemy meble, które idealnie wpiszą się w nasze potrzeby oraz możliwości aranżacyjne, ale warto przedstawić trzy przykładowe pomysły na to, jak ulokować stół kuchenny w kuchni.

Oczywiście najłatwiej będzie umieścić stół w dużej i otwartej kuchni. Wówczas bez trudu znajdziemy miejsce na dedykowany kącik jadalniany, a stół taki może być ustawiony jako wyspa, wokół której będziemy siadać do wspólnych posiłków. W dużych kuchnia dobrym rozwiązaniem mogą być stoły okrągłe lub o owalnych zakończeniach, które są bardzo praktyczne oraz delikatniejsze. Jeżeli jednak lubimy proste formy to klasyczny prostokątny stół również sprawdzi się w takiej odsłonie. W kuchni najczęściej spotkamy drewniane stoły o dodatkowej impregnacji blatu, choć w nowoczesnych wnętrzach często pojawiają się również szklane blaty lub stoły wykonane z tworzywa sztucznego.

Co z mniejszymi kuchniami?

Im mniejsza kuchnia tym bardziej będziemy musieli się nagimnastykowac, by urządzić ją ze smakiem i znaleźć w niej miejsce na stół i krzesła. Kuchnie w blokach są bardzo często długimi i wąskimi pomieszczeniami. W takich sytuacjach dobrym wyborem może być mały kwadratowy lub prostokątny stół, który dosunięty będzie do jednej ze ścian. W towarzystwie takiego stołu dobrze sprawdzą się krzesła lub nawet taborety, które jeszcze pozwolą nam zaoszczędzić trochę miejsca. Małe pomieszczenia to również dobre miejsca, by skorzystać ze stołów rozkładanych. Na co dzień możemy wykorzystywać je w minimalnej wersji, a rozkładać tylko od święta. To rozsądny wybór.

W kuchniach o średniej wielkości lub w mieszkaniach, gdzie żyją dwie osoby, świetnie mogą sprawdzić się małe okrągłe stoły. To meble, przy których swobodnie i w komfortowych warunkach zjemy posiłek lub napijemy się porannej kawy, a jednocześnie będą zajmowały mało miejsca. Pamiętajmy, że wielkość blatu stołu oraz jego kształt zawsze powinny być dopasowane do naszych potrzeb oraz liczby domowników, która będzie na co dzień korzystała ze stołu. Mebel ten przede wszystkim kupujemy dla siebie.

Możesz również polubić…