Jak można wykorzystać płytę OSB?

ErikaWittlieb / Pixabay

Płyta OSB to materiał konstrukcyjny o bardzo szerokim zastosowaniu. Bardzo często skala jego wykorzystania jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią. Przede wszystkim płyty takie wykorzystywane są w budownictwie oraz w trakcie remontów, ponieważ są dobrym podkładem pod podłogę, sufit lub ściany. Bardzo często, w pomieszczeniach gospodarczych lub garażach, pełnią również funkcję głównej podłogi, ponieważ są odporne na zanieczyszczenia, uszkodzenia, oraz stosunkowo tanie, więc w takich miejscach idealnie się sprawdzą.

Z płyt OSB możemy również tworzyć meble. Takie meble z powodzeniem zamówimy już w popularnych sklepach meblowych lub wykonamy w zaciszu przydomowego warsztatu. Regały z płyt OSB lub nawet fotele nie są już czymś nowym, a ich funkcjonalność sprawia, że są coraz chętniej wykorzystywane. W przestrzeni garażowej regały z płyt OSB pozwolą nam na zachowanie porządku, dzięki czemu każde prace będziemy wykonywać jeszcze szybciej i pewniej. Wdzięczność konstrukcyjna płyt OSB sprawia, że z łatwością sami będziemy mogli z nich tworzyć.

Gdzie jeszcze wykorzystać płyty OSB?

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest tworzenie domków na drzewie z płyt OSB. To atrakcje, które docenią nawet najbardziej wymagające dzieci, dla których stworzymy ich własny kącik na ciepłe dni i wieczory. Taki domek to doskonałe miejsce do zabaw oraz edukacji, a dostępność i niska cena płyt OSB w dobrym stosunku do ich jakości, są dużymi atutami. Jeżeli szukacie solidnych materiałów konstrukcyjnych, to drewnopochodne płyty idealnie się sprawdzą w codziennym użytkowaniu.

Obecnie bardzo popularny jest trend nawiązywania w swoich wnętrzach do natury. W związku z tym z płyt OSB zaczęły powstawać dekoracje lub panele ścienne, które idealnie komponują się z tymi trendami. Kolor naturalnego drewna i ciekawa struktura płyt sprawi, że takie dekoracje odmienią każde wnętrze. To co ważne, płyty OSB są bardzo uniwersalne, dlatego nawet z małych ścinków możemy stworzyć efektowne mozaiki, dzięki czemu wykorzystamy cały materiał, równocześnie podążać w kierunku ekologicznego i zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi.

Możesz również polubić…